czwartek, 5 czerwca 2014

Playlist For Running


PL W końcu wymarzona pogoda do biegania. Długie legginsy zamieniłam na szorty. I znalazłam świetną koszulkę! :-) Miałam nadzieję, że doda mocy. Dodała! ;-)
A dziś krótka playlista, która mam nadzieję, uprzyjemni Wam bieganie. Sama często zmieniam swoją playlistę, bo szybko się nudzi i wtedy tylko drażni i rozprasza. Ale bardzo często też rezygnuję z muzyki, bo bieganie to idealny moment na poukładanie sobie wszystkiego w głowie i odpoczynek od wszystkiego. Ze słuchawek zazwyczaj rezygnuję też, gdy biegam z kimś.

EN Finally we have a perfect weather to running. Long leggings I changed to shorts. And I found a great tee! :-) I hoped that it give me a power. And it did! ;-)
And today there's a short playlist, which I hope, will make your workout nicer. I change my playlist quite often, because I get bored easily and than irritates and distracting me. But very often I resign of a music, because running it's a perfect time to think and get away from everything. I usually resign of headphones when I'm running with somebody.

PLAYLIST:
Prodigy - Smack my bitch up
Kavinsky - Nightcall
Teddybears - Get fresh with you
Rihanna ft. Calvin Harris- We found love
Daft Punk - Get lucky
Mark Oh - United
Rihanna - Man Down
Metallica - Whiskey in the jar
Lipali - Upadam
Survivor - Eye of the tiger
Bonnie Tyler - Holding out for a hero
Rihanna - Only girl (In the world)
Nirvana - Smells like teen spirit
Taylor Dayne - Tell it to my heart
Blur - Song 2
Within Temptation ft. Piotr Rogucki - Whole world is watching


Follow me on Facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz