czwartek, 18 czerwca 2015

Jogging

 
 Dziś trochę o bieganiu. Smukła sylwetka i cudowne samopoczucie to tylko dwie spośród mnóstwa zalet jakie niesie ze sobą ta aktywność. Ale dziś nie będę się nad tym rozwodzić. Wiem, że wielu z Was chciałoby biegać, ale nie może się zmusić, żeby zacząć lub szybko się zniechęca i nie biega regularnie. Poniżej kilka sposobów na zmotywowanie się :-)

1. Przede wszystkim biegajcie dla przyjemności. Nie myślcie o odległości, ani o tempie. Załóżcie buty i biegnijcie. Nie zmuszajcie się! Bieganie trzeba polubić.
2. Jeśli nie lubicie biegać w samotności, znajdźcie towarzysza. Gdy już umówicie się na wspólny trening, trudniej będzie odmówić. Czasami w ten sposób rodzą się naprawdę fajne, ważne znajomości. Wiem, coś o tym ;-)
3. Zainwestuj w dobre (czytaj: wygodne) buty i specjalne skarpetki. Jeśli cokolwiek będzie Cię upijać, obcierać na początku Twojej biegowej drogi, szybko możesz się zniechęcić. O amortyzacji nie wspomnę. Bieganie nie może przynosić bólu. Reszta stroju też jest istotna. Jeśli dobrze się czujesz, podobasz się sobie w swoich sportowych ciuchach, chętniej wyjdziesz na trening.
4. Nagraj sobie na iPada swoje ulubione piosenki. I często je zmieniaj. Ja mam kilka list: osobną do treningu spokojnego, osobną do ostrego biegu... Ale to przyjdzie z czasem. Póki co, po prostu baw się dobrze.
5. Zmieniaj trasy.
6. Na Facebooku lub na Instagramie obserwuj motywujące strony dla sportowców - amatorów. Banalna rzecz, ale gdy codziennie widzisz wysportowane sylwetki, zadowolonych ludzi, sam też masz ochotę ruszyć się z kanapy. Polecam Motywatornia i Trening biegacza.
7. W wielu miastach organizowane są biegi na różne dystanse, w różnym tempie. Nie zawody, ale zwykłe wspólne treningi, zazwyczaj przez kluby sportowe. Spróbuj wziąć w nich udział.

To kilka moich sugestii dla początkujących biegaczy. Może macie jakieś inne?
Pamiętajcie, że na bieganie nigdy nie jest za późno ;-)
 


Śledź mnie na Facebooku

2 komentarze:

 1. Amazing post dear!

  https://www.bloglovin.com/blogs/printed-sea-3880191

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi there my dear! I just want to ask if we can follow each other on GFC?

  Please leave a comment on our blog!

  http://kstylick.blogspot.com

  You can also follow us on Facebook and Instagram.

  https://www.facebook.com/Kstylick
  https://instagram.com/kstylick/

  we will follow you back! XOXO

  Korean Fashion

  OdpowiedzUsuń